De Oklahoma City Thunder lijken vergeten wat het is om te verliezen. Het team met het beste record in de NBA pakte zaterdagavond alweer de negende zege op rij, ditmaal door de San Antonio Spurs in hun AT&T Center te verslaan: 113-100. Het mannen van coach Scott Brooks bleken vooral op de guard posities en klasse beter dan de verliezend finalist van vorig jaar. Zonder Kawhi Leonard, die naar de tandarts moest, waren de Spurs niet opgewassen tegen het geweld van Russell Westbrook en de doorgebroken 6th man Reggie Jackson.
Westbrook en Jackson konden doen wat ze wilden tegenover de kleinere Tony Parker en noteerde respectievelijk 31 en 21 punten. Kevin Durant had qua score een van zijn slechtere avonden van de laatste weken, maar eindigde toch nog met zeventien punten. Om het af te maken voor de Thunder deed ook Serge Ibaka een flinke duit in het zakje. De forward greep veertien rebounds naast zijn veertien punten de 22ste overwinning van het seizoen voor OKC.
That's now nine straight for the Thunder and 17 out of their last 18. They're 22-4 overall after starting 21-5 through 26 last season.
— Royce Young (@royceyoung) December 22, 2013
Bij de Spurs waren het de oudgediende die iets terug probeerde te doen. Parker, in zijn eerste wedstrijd terug na een blessure, was goed voor 21 punten en acht assists en Tim Duncan pakte zijn zoveelste double-double met zeventien punten en tien rebounds. Zonder Leonard kon Danny Green zich echter niet bezighouden met het verdedigen van de point guard positie, een zwakte die de Thunder genadeloos afstraften.
Tip-off
De Portland Trail Blazers bleven in het spoor van de Thunder door opnieuw een nipte overwinning te pakken. Thuis werden de New Orleans Pelicans maar net verslagen: 107-110. Zoals bijna gewoonte is de laatste tijd, was het Damian Lillard die de maat sloeg voor Rip City. De kleine point guard scoorde 29 punten, waaronder dertien in het laaste kwart. Zijn basket om het derde kwart af te sluiten was echter misschien wel zijn mooiste van de avond.
[youtube http://www.youtube.com/watch?v=bCKxpUosjCk]
De Pelicans bleven aan de hand van Antony Davis en Tyreke Evans lang in de buurt van het team met het op één na beste record in de Western Conference. Davis en Evans waren beide goed voor 21 punten, maar konden dit soort acties simpelweg niet tegenhouden.
[youtube http://www.youtube.com/watch?v=KSVI3hwzJ8M]
Three Point Play
Introducing the new #CharlotteHornets brand identity! WELCOME HOME, HUGO! #BuzzCity #PurpleAndTeal pic.twitter.com/pZufTe5tde
— Charlotte Bobcats (@bobcats) December 22, 2013
Stat of the Night
Wesley Matthews’ schoten dit seizoen zijn ietsje beter dan die van Reggie Evans. Ietsje.
Matthews:
Evans:
The Paint
Enes Kanter van de Jazz liet een briefje achter voor oud-teamgenoot Al Jefferson.
Echte liefde vind je op de bank. Deze is voor jou, Swaggy.
Michael Carter Williams kan behalve bijna quadruple-doublen ook nogal dunken.
Tony Allen mist flink, geeft er ongeveer nul om.
[youtube http://www.youtube.com/watch?v=XzIRe7jskyY&feature=youtube_gdata_player]
De Suns zijn stiekem (16-10) flink goed. Nou ja, stiekem.
Chris Bosh. Kerstmis. Trui. Dit.
Boxscore
Memphis Grizzlies (11-15) @ New York Knicks (8-18) 95-87
Washington Wizards (12-13) @ Boston Celtics (12-16) 106-99
Sacramento Kings (8-18) @ Orlando Magic (8-19) 105-100
Utah Jazz (8-22) @ Charlotte Bobcats (13-15) 88-85
Houston Rockets (18-10) @ Detroit Pistons (13-16) 114-97
Cleveland Cavaliers (10-16) @ Chicago Bulls (10-16) 84-100
Philadelphia 76ers (8-20) @ Milwaukee Bucks (6-21) 106-116
Oklahoma City Thunder (22-4) @ San Antonio Spurs (21-6) 113-100
Dallas Mavericks (15-12) @ Phoenix Suns (16-10) 108-123
New Orleans Pelicans (11-14) @ Portland Trail Blazers (23-5) 107-110
Los Angeles Lakers (13-14) @ Golden State Warriors (15-13) 83-102
Denver Nuggets (14-12) @ Los Angeles Clippers (19-9) 91-112
Foto’s: Getty Images, Twitter en Reddit.
Reacties