WINNERS
LA Lakers
Voor één keer hebben de Lakers getoond ook outside the box te kunnen denken. De makkelijke en meer voor de hand liggende keuze op plek twee was Jahlil Okafor. Maar LAL besefte dat het eerst en vooral een nieuwe leider en shot creator in het backcourt nodig heeft en dat dit niet Jordan Clarkson is. Enter D’Angelo Russell, een supertalent dat nu nog een jaar kan leren van Kobe Bryant. In free agency zijn er genoeg bigs te vinden en Okafor paren met Julius Randle was sowieso niet verstandig.
“I’m really looking forward to [Kobe Bryant] taking me under his wing.” – Lakers draftee D’Angelo Russell pic.twitter.com/62VWNOmEar
— SportsCenter (@SportsCenter) 26 juni 2015
Orlando Magic
De Magic waren zonder twijfel gek van Kristaps Porzingis. Maar ze zagen ook wel wat in die Kroatische wing van Barcelona, want scoring en shooting is wat ze in de eerste plaats nodig hebben. De keuze voor Mario Hezonja was dan ook perfect. Met Elfrid Payton en Victor Oladipo in het backcourt, Hezonja en Aaron Gordon op de forward en Nikola Vucevic op center mogen ze in Orlando stilletjes aan gaan dromen van de play-offs. Trouwens: scorer Tyler Harvey op 52 halen, was ook niet slecht.
https://youtu.be/iAUzdKZUSPo
Denver Nuggets
Wie enkele weken terug durfde zeggen dat Emmanuel Mudiay bij pick zeven nog op het draft board zou staan, werd toen waarschijnlijk een beetje weggelachen. Maar na een mindere workout bij de Lakers en vragen over zijn Chinees avontuur zakte de stevige point guard wat weg. De Nuggets waren maar wat blij dat ze Mudiay op deze plek konden draften, waarmee ze ineens helemaal afscheid kunnen nemen van Ty Lawson. Die laatste liet meteen weten: “Ik ga naar Sacramento”.
The Denver Nuggets have gotten incredible value here. Emmanuel Mudiay would have been in discussion for 1st or 2nd pick if he went to SMU. — Jon Rothstein (@JonRothstein) 26 juni 2015
Houston Rockets
Aanvankelijk leken de Rockets eerder een draft loser dan een draft winner te worden. Nagenoeg iedereen verwachtte dat Houston voor een point guard zou gaan met pick 18. Toen kwam echter de naam van Sam Dekker, een speler die degelijk kan verdedigen en schieten, maar in niets echt top is. Maar in combinatie met Montrezl Harrell op pick 32 ziet de bank van de Rockets er plots wel lekker uit. En beide heren kunnen meteen van waarde zijn.
*Boston Celtics
Ergens horen de Celtics bij de losers, maar hun late picks waren zo goed dat ze toch als ‘speciale winnaar’ genoteerd moeten worden. Met pick 16 koos Boston voor point guard Terry Rozier. Een uiterst vreemde selectie gezien de reeds aanwezige guards op het roster. En Rozier had later in de draft ook beschikbaar geweest. Maar met pick 28 en pick 33 haalden de Celtics respectievelijk R.J. Hunter en Jordan Mickey. Super picks voor dit team, dat zo zijn draft (bijna) helemaal goed maakt, zeker als er een trade op komst is waar Rozier mogelijk bij betrokken wordt.

Reacties