De Cleveland Cavaliers zijn voortvarend van start gegaan in de play-offs. De ploeg van onder andere sterspeler LeBron James won vanavond met 113-100 van de Boston Celtics.
Cavs take Game 1 over Celtics, 113-100. Kyrie Irving leads all scorers w/ 30 Pts.
LeBron James: 20 Pts, 6 Reb, 7 Ast pic.twitter.com/HxIAlwbhT9
— SportsCenter (@SportsCenter) April 19, 2015
Het was het eerste play-offduel van de Cavaliers sinds 2010. In dat jaar ging de ploeg met 4-2 onderuit in de halve finale van de Eastern Conference. De tegenstander van toen was dezelfde als vanavond, namelijk de Boston Celtics.
De Cavs begonnen niet al te sterk aan de wedstrijd en na de eerste twaalf minuten stonden ze dan ook met 31-27 achter. Vervolgens speelden James en zijn mannen een geweldig tweede kwart, waarin ze twaalf punten meer scoorden dan de Celtics. Ook na de rust bleven de Cavs het hoge niveau vasthouden. Op een bepaald moment in de wedstrijd stond men zelfs met twintig punten voor. Een aantal keer leken de Celtics terug te kunnen komen, maar de Cavaliers lieten dit niet gebeuren. Uiteindelijk won Cleveland de eerste wedstrijd met 113-100.
Voor veel spelers van de Cavaliers was het de eerste play-offwedstrijd uit hun carrière, zo ook voor Kyrie Irving. De point guard, gedraft in 2011, had van zenuwen echter niet zo gek veel last. In iets meer dan veertig minuten noteerde hij dertig punten, drie rebounds en twee assists. Daarnaast raakte hij zijn eerste vijf driepunters.
.@KyrieIrving’s 30pts are the 2nd most by a #Cavs player in a playoff debut. Photo of the Game by @firstenergycorp. pic.twitter.com/0m301ykp6J
— Cleveland Cavaliers (@cavs) April 19, 2015
Ook Kevin Love speelde sterk. De power forward had een double-double met negentien punten en twaalf rebounds. King James deed, zoals wel vaker, van alles wat. In bijna 42 minuten zorgde hij voor twintig punten, zeven assists, zes rebounds en twee steals. Wel noteerde de MVP-kandidaat vijf turnovers.
Kevin Love: 19 pts, 12 reb in playoff debut; first CLE player with 15+ pts, 10+ reb in playoff debut since LeBron James in 2006 #Elias
— ESPN Stats & Info (@ESPNStatsInfo) April 19, 2015
Aan de kant van de Celtics was het ook de point guard die uitblonk. Isaiah Thomas had 22 punten en tien assists. Daarnaast raakte hij alle vrije worpen (8/8). Evan Turner en Kelly Olynyk hadden allebei twaalf punten.
Isaiah Thomas had 22 Pts & 10 Ast. He's only 3rd player in last 25 seasons with 20 Pts & 10 Ast coming off bench. pic.twitter.com/SfuKjHC3LZ
— NBA on ESPN (@ESPNNBA) April 19, 2015
Foto’s: Getty Images
Reacties