Bears winnen gemakkelijk in ijskoud Chicago

Door

Dallas Cowboys v Chicago Bears

Op de avond waarop Bears-legende Mike Ditka werd geëerd gaven de Chicago Bears (7-6) een ware show aan de aanvallende zijde van de bal. Backup quarterback Josh McCown gooide maar liefst vier touchdowns en de defense van de Dallas Cowboys (7-6) was zo slecht dat de Bears geen enkele keer hoefden te punten. De teller voor de Bears stokte bij pas 45 punten en de wedstrijd werd dan ook relatief eenvoudig gewonnen met 45-28.

In de eerste helft wisten de Dallas Cowboys het aanvallend nog aardig bij te houden, maar in de tweede helft werd het eenrichtingsverkeer. Josh McCown kon doen wat hij wilde en werd met zijn vier touchdown passes – en één rushing touchdown – de eerste Bears quarterback sinds 1949 die minimaal vijf touchdowns produceerde op één avond.

Het goede spel van McCown leidde wederom tot speculatie, maar zowel McCown als Bears-coach Mike Trestman benadrukte dat Jay Cutler gewoon zijn plek terug krijgt wanneer deze hersteld is van zijn enkelblessure. Het hoogtepunt van de avond kwam overigens van Alshon Jeffery, die op onmogelijke wijze een bal ving in de endzone:

2013-12-0919_07_19

 

Aan de kant van de Cowboys speelde Tony Romo beslist geen slechte wedstrijd (11-uit-20 voor 104 yards en drie touchdowns) terwijl de Dallas runningbacks, DeMarco Murray en Joseph Randle combineerden voor 200 rushing yards uit 27 rushes. Maar omdat de defense van Dallas werkelijk niets kon tegenhouden was de moeite van de Dallas offense tevergeefs.

Door de overwinning staan de Chicago Bears (7-6) nu alleen op een tie-breaker nog tweede achter de Detroit Lions (7-6) in de NFC North. Volgende week moeten ze op bezoek bij de Cleveland Browns (4-9).

De Dallas Cowboys (7-6) zullen flink aan de bak moeten om hun defense op orde te krijgen. De ‘Boys staan nu één wedstrijd achter de Philadelphia Eagles (8-5) in de NFC East en krijgen volgende week de Green Bay Packers (6-6-1) op bezoek, een ploeg die dan ook voor haar laatste play-off kansen vecht.

Foto: Getty Images

Ook leuk om te lezen