Canada verslaat teleurstellend Amerika

Door

Ice Hockey - Winter Olympics Day 14 - United States v Canada

Canada heeft aartsrivaal Verenigde Staten dankzij een zakelijke 1-0 overwinning uit de finale weten te houden, want na een aftastend treffen tussen de Scandinavische rivalen Zweden en Finland bleek ook de Noord-Amerikaanse twist  geen spektakelstuk. Een doelpunt van Jamie Benn in de tweede periode werd de enig treffer in een rommelig duel, waarin de Amerikaanse ploeg eigenlijk nooit echt een vuist wist te maken.

De grootste Amerikaanse kans was er al binnen de minuut, toen Phil Kessel alleen op Carey Price af kon, maar na twijfel uit een moeilijke hoek niet tot scoren kwam. Een vervolgoffensief kwam er niet en langzaam maar zeker namen de Canadezen het initiatief over. Die toenemende dominantie werd amper nog doorbroken, omdat de powerplay van Team USA – met twee goals zo cruciaal tegen de Russen – nooit in een flow kwam en de meeste schoten makkelijk werden gekraakt.

Een knappe goal van Jamie Benn, vooral gemaakt door een zalige tape-to-tape pass van Jay Bouwmeester, brak de ban, maar was het enige barstje in de muur die Jonathan Quick heet. Quick’s fantastische spel leverde de Amerikanen echter niets op, omdat Carey Price keer op keer in de weg stond. Paniek in het spel van Team USA leidde vervolgens tot steeds meer wanhopige afstandsschoten, die geen enkel moment de Canadese winst wisten te bedreigen.

Een herhaling van de sensationele finish in 2010, toen Zach Parise in de laatste minuut verlenging wist af te dwingen, zat er dit keer niet in. Parise, maar ook Phil Kessel en James Van Riemsdyk, was onzichtbaar en ook Patrick Kane kon de wedstrijd niet meer naar zich toe te trekken, waardoor Benn’s goal de matchwinner bleef.

Eigenlijk draaide een vooraf veelbesproken dag van halve finales zp uit op tweede weinig spraakmakende duels, die een wedstrijd tussen Team USA en Finland om ’t brons (zaterdag 22 februari, 16.00 NL tijd) opleverden en een finale tussen de twee meest recente Olympische kampioenen (zondag 23 februari, 13.00 NL tijd), waardoor de Zweedse goalie Henrik Lundqvist de enige lijkt die nog in de weg staat tussen opnieuw Canadees goud.

Foto: Getty Images

Ook leuk om te lezen